Jupitera – Plutona trigons

Parunāsim par planētu cikliskumu.

No pirmdienas, 12.oktobra debesīs būs izveidojies precīzs Jupitera Plutona trigons (harmoniska saikne (aspekts) starp abām planētām), kuram nedēļas beigās pieslēgsies arī Marss, pastiprinot tā ietekmi un dodot šim aspektam papildus enerģiju. Aspekts būs 14º starp Mežāža un Jaunavas zīmēm, un kā jau tālajām planētām, tā ietekme būs jūtama ilgi, līdz pat 2016.gada jūlijam.

Vadoties no iesaistīto planētu simbolikas, Plutons skar tādas tēmas kā nauda, peļņa, finanses, vara un kontrole, pārmaiņas un transformācija, cilvēciskie instinkti, savukārt Jupiters atbild par izaugsmi un attīstību, ceļojumiem, augstāko izglītību, zināšanām, pārliecību, kā arī pastiprina (gan pozitīvi, gan negatīvi) tos procesus, kuros ir iesaistīts. Tātad mēs varētu gaidīt kādu izaugsmi un attīstību šajās sfērās.

Tomēr, lai saprastu, kādas korekcijas šis debesu aspekts ievieš mūsu katra personiskajā dzīvē, ir jāatgriežas pagātnē un jāatceras, kas ar mums notika 2007.gada decembrī, kad šis cikls sākās (Jupitera savienojums ar Plutonu 29º Strēlniekā, kam vēlāk pieslēdzās Marsa opozīcija). Protams, būtiskāk šo aspektu izjuta tie, kuriem personīgajā kartē tas skāra kādus jūtīgos punktus (to var pateikt astrologs). Ir labi, ja, mēs esam ieviesuši dienasgrāmatu (dažkārt var palīdzēt arī CV u.tt.), tad šos procesus ir vieglāk izprast.

16dec2007

 Viens no nākamajiem atskaites punktiem bija 2011.gada jūlijs-novembris, kad starp abām planētām veidojās nākamais pozitīvais aspekts. 01jul2011

Mazliet saspringtāka situācija, kas ieviesa zināmas korekcijas bija vērojama 2013.gada vasarā, kad šai kombinācijai atkal pieslēdzās Marss (savienojumā ar Jupiteru un opozīcijā Plutonam).  02aug2013

Cikla noslēgums un jauna cikla sākums būs 2020.gada novembrī.

Runājot par nākamo nedēļu, šo aspektu (Jupiters – Plutons) pozitīvi izjutīs Zemes un Ūdens stihijas pārstāvji (kas dzimuši 2.dekādē) – Mežāži, kas dzimuši 3.- 8. janvārī, Jaunavas, kas dzimušas 5.- 11. septembrī un Vērši, kas dzimuši 3.- 8. maijā (kā arī tie, kuru personiskās planētas atrodas 13º-16º ūdens un zemes stihijas zīmēs). Šo zīmju pārstāvjiem atbilstošais aspekts veido pozitīvu saikni ar viņu karti un attiecīgi varētu gaidīt kādus uzlabojumus. Droši vien īpašu atšķirību sajutīs Skorpioni, kuru Saturns beidzot ir pametis viņu zīmi un tagad ļauj uzelpot. Tikai nekrītiet otrā galējībā, kad pēc ārkārtīga taupības režīma nu visi striķi trūkt un beidzot paveras iespējas saņemt kredītu (Plutons – nauda, Jupiters – daudz). Izvērtējiet aizņēmuma apjomu vēsu prātu.

Pārējām zīmēm – Uguns un Gaisa stihijas pārstāvjiem der nopietni izanalizēt iepriekš minētos laika posmus, lai zinātu, kam gatavoties, jo aspekts radīs spriedzi. Tomēr, kārtējo reizi gribētu atgādināt, ka spriedzes aspekti dod arī milzu enerģiju un tie, kas būs tam pienācīgi sagatavojušies, beigās varēs teikt: ”Jā, es to paveicu!” un lepoties ar to.

Protams, aspekta spēks atkarīgs arī no tā, vai personīgajā dzimšanas kartē šīs planētas Plutons un Jupiters ir spēcīgas vai vājas, kuras dzīves sfēras tās pārvalda, vai ir pozitīvi vai negatīvi aspektētas. Ja, piemēram, jūsu pašu Jupiters ir spēcīgs, labā zīmē un labos aspektos, tad arī saspringti planētu tranzīti tam lielu ļaunumu nespēs nodarīt. Iespējams, zināmas neērtības vai kavēšanās planētas pārvaldāmajās sfērās būs jūtamas, taču ne tik lielā mērā, lai to uzskatītu par kaut ko ļoti būtisku. Jums no dzimšanas ir dots labs resurss, lai tiktu ar šo situāciju galā.

Sliktāk ir tad, ja arī dzimšanas kartē planētu spēks nav liels un tās ir apgrūtinātas ar saspringtiem aspektiem. Šajā gadījumā gan var rēķināties ar nopietniem izaicinājumiem un spēku patēriņu situācijas risināšanā.

Runājot par planētu cikliskumu, noteikti jāpiemin t.s. atkārtotā saikne. Piemēram, ja jūsu horoskopā jau no dzimšanas ir jebkurš aspekts starp Plutonu un Jupiteru, tad katru reizi, kad debesīs šis vai jebkurš cits aspekts atkārtosies, piem., Plutona sekstils ar Jupiteru, (pat neskarot jūsu kartes personiskos punktus),  jūs izjutīsiet tā ietekmi it kā tas skartu jūs personīgi. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka, redzot Plutona-Jupitera notikumus pie citiem, jūs to izjutīsiet un pārdzīvosiet tā, it kā tas būtu noticis ar jums personīgi.

Rakstu gribētu nobeigt uz pozitīvas nots, jo zināšanas mums tiek dotas tādēļ, lai mēs spētu laicīgi sagatavoties. Lai veicas!


One Response to Jupitera – Plutona trigons

  1. Avatar Maija
    Maija says:

    Ja varat atrast iepriekšējo gadu kopsaucēju, tad atbilstoši var paredzēt, kuras dzīves sfēras aizskars šogad šis aspekts. Ja bijušas labas pārmaiņas – labi, ja nē, tad jāpārdomā, kāpēc notika tā kā notika un jāizanalizē, kas būtu maināms.