Optimistiskā Strēlnieka laiks

No 22.novembra līdz 21.decembrim ieskaitot, Saule iet cauri Strēlnieka zīmei. Tas mums visiem liek justies mazliet možākiem un optimistiskākiem, un uz nākotni lūkoties ar cerīgu skatu.  Lai gan šis periods katru no mums ietekmē mazliet savādāk (tāpat kā vienam ir auksti pie +18 grādiem, bet citam – pie +10), tomēr varam izdalīt tās kopīgās ietekmes, kuras vairāk vai mazāk skar mūs visus:

1) Strēlnieka laiks saistās ar iedvesmu un aizrautību. Ne velti šīs zīmes simbols ir uz augšu izšauta bulta. Tā tiecas uz mērķi, uz ideālu, kas apvīts ilgām un cerībām (kā Ludvigs van Bēthovens (dz. 1770.gada 16.decembrī), kurš rakstīja dziesmas “tālajai mīļotajai”). Tātad Strēlnieka laiks ir laiks, kad mēs tiecamies uz augšu, uz ideālu, uz attīstību un mēs aizrautīgi TICAM, ka tas ir iespējams. Mēs it kā mostamies un atdzīvojamies pēc drūmā un noslēpumainā Veļu laika, pēc miglas pilnajiem un tumšajiem vakariem.

Tomēr, sliktākajā gadījumā, šis periods var radīt “rozā briļļu” efektu, kad plāni ir lieli un piedāvājumu ir daudz, bet, vai nu bez sasaistes ar reālo situāciju, vai aiz pārāk liela optimisma ir sasolīts par daudz un realitātē solījumi netiek pildīti, un varam nonākt neveiklā situācijā. Bet laiks, taču ir TIK daudzsološs un kā var nesolīt?! Ir taču tik daudz iespēju un viena par otru labāka! Šajā periodā jāmācās izvērtēt šīs iespējas, kas dažkārt tiek pienestas gandrīz kā uz paplātes, un nemētāties no vienas pie otras, jo tādā veidā beigu beigās var nerealizēt nevienu.

2) Strēlnieka zīme, kā viena no trim uguns stihijas zīmēm, ir saistīta ar dedzību, bet mutablā (mainīgā) enerģija liek viņam ar šo dedzību dalīties, tātad ar savām idejām iedvesmot uz aizdegt CITUS (vai vienkārši dalīties ar savu iedvesmu kā Bēthovens, sarakstot savu 9.simfoniju, kas vēl pazīstama kā “Oda priekam” un šobrīd ir oficiālā Eiropas Savienības himna. Cik zīmīgi un Strēlnieciski, ideja saliedē). Zodiaka aplī Strēlnieks atrodas virs horizonta (virs viduslīnijas), tādēļ tā darbības ir visiem redzamas, atklātas, un saistītas ar sabiedriskajām aktivitātēm. Tātad šajā laikā ir labi realizēt tos projektus, kuros nepieciešams komandas darbs, kuru vada tās līderis (dabiska autoritāte, nevis uzspiesta). Liela nozīme būs komandas garam, kopīgajam noskaņojumam, ticībai. Mūsos mostas tāda kā misijas apziņa (Kurš gan cits, ja ne es?).

3) Tā kā Strēlnieka zīme tiek saistīta ar autoritāti, augstāko izglītību un Skolotājiem, tad šajā laikā mēs vai nu mācāmies paši (vai vismaz pārdomājam augstākās izglītības virzienus), vai arī ir pienācis laiks, lai dalītos ar savām zināšanām, sniegtu savu uzkrāto gudrību citiem. Šajā laikā varam atrast savu autoritāti, savu Skolotāju. Varam pieteikties kursiem, lekcijām semināriem, kvalifikācijas celšanas kursiem, vai arī paši tādus organizēt un dalīties pieredzē. Svarīgi ir vispirms pašiem apgūt ko aizrautīgu (un katram no mums tās var būt atšķirīgas lietas) un tad šajās zinībās DALĪTIES ar citiem.

4) Strēlnieka laiks ir laiks, kad  “pēc kaut kā tāla, nezināma sirds ilgojas, sirds ilgojas” (Veidenbaums). Jā, un tie ir tālie ceļojumi. Te gan jāpiebilst, ka šis jēdziens “tāls”, var nozīmēt dažādas lietas dažādiem cilvēkiem (tāpat kā auksts vai karsts). Nu, piemēram, ja mēs līdz šim esam ceļojuši tepat pa Latviju, tad ceļojums uz kādu no citām Eiropas valstīm var tikt uzskatīts kā tālais. Bet, ja mēs laiku pa laikam apciemojam kādu no Eiropas valstīm, tad, iespējams, ar laiku mēs šos ceļojumus vairs neuzskatīsim par tālajiem un attiecīgi tāls ceļojums priekš mums būs, piemēram, uz Taizemi.

5) Izdevniecība un reklāma arī tiek saistīta ar Strēlnieka zīmi. Nu, un vai tad Strēlnieka laiks nav reklāmdevēju zelta periods? Cilvēki aizrautīgi gatavojas tam, lai dalītos savā priekā, pasniedzot dāvanas viens otram. Šis ir viens no tiem retajiem izņēmumiem, kad paši uzņēmumi cīnās, lai dabūtu reklāmas raidlaiku radio vai citos masu mēdijos, nevis reklāmas aģents ir tas, kas aicina izvietot reklāmu.

6) Ticība un reliģija kā Strēlnieka zīmes pārvaldības sfēra noteikti šeit vairāk ir saistīta ar valsts oficiālo reliģiju – tas kas sabiedrībā tiek uzskatīts un akceptēts kā pareizs. Tātad šajā periodā var akcentēties jautājumi, kas saistīti ar šo tematiku.

7) Aktuāli var kļūt filozofiskie jautājumi, kā arī dzīves jēgas meklējumi: uz ko mēs tiecamies? Kāda tam ir jēga? Kāda filozofija aiz tā slēpjas? Kāda ir kopējā koncepcija? Kā tas viss izskatās plašākā kontekstā? Kādas ir attīstības perspektīvas?

8) Strēlniekam savā labākajā variantā ir svarīgi, lai viņa rīcība un darbības būtu sabiedrībā atzītas, jeb sociāli pieņemamas, iespējams, tieši tādēļ viņa pārvaldības sfērās ietilpst arī jurisprudence un padomnieka funkcijas. Attiecīgi Strēlnieka periodā var aktualizēties kādi juridiskie jautājumi, tiesvedība. Mums var nākties izdarīt izvēles, kas skar sociālo taisnīgumu un sabiedrības intereses. Mums kļūst svarīgi, ko no mums gaida sabiedrība, ko par mums domā.

9) Strēlnieka laikam nepieciešams plašums, vēriens, idejas lidojums. Kļūstam dāsnāki, atklātāki un labvēlīgāki. Mēs varam sajust nomāktību, ja kāds centīsies mūs ierobežot. Gribēsim iziet sabiedrībā. Vientulībai nav piemērots laiks.

Viena no šī perioda labākajām īpašībām, manuprāt, ir tas vieglums, kas piemīt Strēlnieka enerģijai. Mums nav jāklūp pār šķēršļiem, ja tie nav pārvarami, jo tiks piedāvāti citi, labāki mērķi un iespējas. Atliek tikai tos ieraudzīt, paņemt un realizēt ar Strēlnieka laikam piemītošo degsmi.

Lai mums visiem izdodas atrast savu dzirksteli šajā aizrautīgajā laikā!

* Raksta tapšanā, izmantoti:
1) astroloģijas skolas “CHRONOS” materiāli;
2) Астрогор А.,Юманов Н.”Формула души. Новейшая космическая психология”;