V māja

Laime. Ideāls. Buona Fortuna. Klusā Agape. Pēcnācēji. Bērnu māja. Labais liktenis. V māja – sekojošā (fiksētā), uguns. Tā analoģiska Lauva zīmei un tām ir kopīgs pārvaldnieks – Saule. Pirmo trešdaļu pārvalda Saule, otro – Jupiters, bet trešo (pēdējo) – Marss. Tā saistīta ar XI māju (draudzība un ilgtermiņa plāni) un situācija vienā no šīm mājām nenovēršami atspoguļo situāciju arī otrajā, jā tās ir saistītas aspektiem.

Tā ir radošuma, izklaižu, spēļu, svētku un flirta pasaule. V mājas pārvaldījumā ir bērni, māsu/brāļu bērni, atvases un vispār radinieki lejupejošā pakāpē. V māja atklāj cik svarīga cilvēkam ir māksla, jaunības mīlestība, laulības pārkāpšana, emocionālā sfēra vispār (šeit parādās analoģija ar Svaru zīmi), bērni un to audzināšana, mākslinieciskā un zinātniskā jaunrade, baudas un baudījumi, hobiji, spekulācijas, ilgtermiņa kapitālieguldījumi.
V mājā cilvēks mācās kontaktēties ar pretējo dzimumu un pārbauda savu fizisko spēju robežas. V māja apraksta jūtu dzīvi (aizraušanos, dzimumattiecības) un personīgos plānus šajā virzienā. Savu attīstību V māja iegūst VIII mājā (sekss, krīzes, ķirurģiskās operācijas) un VII mājā (laulība, partnerība).

V māja parāda radošo mākslu visās tās izpausmēs – dejā, glezniecībā, skulptūrās, literatūrā, šovbiznesā, kino, teātrī, cirkā. V māja (kopā ar XI māju) ietver draudzīgas tikšanās, piknikus, ballītes, grozīšanos sabiedrībā, sabiedriskās attiecības (III un X mājas). V māja runā par pašiem laimīgākajiem dzīves brīžiem.

Ja Saulei kā mājas trešdaļas pārvaldniecei vai V mājas virsotnes pārvaldniecei ir slikts aspekts uz XII māju, tad ar V mājas lietām jābūt ļoti uzmanīgam. Ir labi, ja mājas lielākā daļa atrodas zīmē, kuru pārvalda sievišķā planēta. Organismā V māja atbild par sirdi un muguru, bet psihiskā ziņā – eiforija, azarts, risks.

Pirmā mājas trešdaļa nodarbojas ar lietām, kas saistītas ar mīļākajiem (mīļākajām), ķermeniskiem kontaktiem, bērniem, to audzināšanu, izskata iespējamo cilvēka nāvi jaunībā, riska pakāpi dažādās lietās, norāda uz tēva īpašumiem, brāļiem un māsām, sieviešu horoskopā raksturo dzemdības un tās riskus.

Otrā V mājas trešdaļa ietver ziņas par dāvanām, spekulācijām, loterijām, attiecībām ar teātri, uzjautrinošām izklaidēm, mūziku. Šeit arī atrodas attieksme pret humanitārajām profesijām (skolotāji, rakstnieki, mākslas darbinieki, aktieri), nelabvēļiem darbā.

Pēdējā V mājas trešdaļā atrodas spēles, sports, īpašas noslieces un kaislības, dejas, vasarnīcu dzīve, garīgās intereses un izklaižu nelabvēlīgā ietekme uz veselību.

V mājas kupsida atrašanās stihijās un krustos

V mājas virsotnes (kupsida) atrašanās Zodiaka zīmēs ir liela nozīme personības potenciālā.
Uguns zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks) cilvēks ar V mājas lietām nodarbojas kaislīgi, azartiski. Radošās izpausmes noris aktīvi un iedvesmoti, un viņš nevēlas palaist garām nevienus dzīves priekus. Mīlestībā ugunīgs un uzņemas iniciatīvu.
Zemes zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) cilvēks savās radošajās izpausmēs un arī attiecībā pret bērniem ir praktisks, vienmēr tiecas uz konkrētiem rezultātiem.
Gaisa zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) cilvēks izvēlas intelektuālās spēles, kuras vingrina ne tikai ķermeni, bet arī prātu. Uz dzīves svarīgākajiem jautājumiem viņš reaģē vispirms garīgi un tikai tad pāriet uz praktisko pusi. Jūtās ir nenoturīgs, bieži maina uzmanības objektus. Viegli pielāgojas apstākļiem.
Ūdens zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) cilvēks tiecas uz radošo pašizpausmi. Seksuāli un attiecībā uz bērniem ir ļoti emocionāls. Bieži tā ir poētiska, sentimentāla personība. Cilvēka apziņā mīļotais cilvēks bieži tiek identificēts kā bērns. Spēcīga intuīcija un īpašas paranormālās spējas.

Kardinālā krusta zīmēs (Auns, Vēzis, Svari, Mežāzis) cilvēks labprātīgi uzņemas iniciatīvu radošajos pasākumos. Mīlestībā un attiecībās ar bērniem spēlē aktīvo lomu.
Fiksētā krusta zīmēs (Vērsis, Lauva, Skorpions, Ūdensvīrs) cilvēka darbības balstītas uz stingriem principiem. Viņš ir stūrgalvīgs un nešaubīgs to ievērošanā. Bērniem ir pieķēries un tur viņiem dotos solījumus. Mīlestība viņam visbiežāk ir pirmā un pēdējā.
Mutablā krusta zīmēs (Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks, Zivis) atšķirīgā iezīme ir pašizpausmes vieglums. Cilvēks uz dzīvi un mīlestību raugās kā uz laimīgu spēli un viegli iziet uz risku. Parasti viņš pārdzīvo vairākas mīlas avantūras.

Konkrētā zīme uz V mājas virsotnes (kupsida) veido savu rakstura variantu, kas būs jo izteiktāks, jo lielāka mājas daļa atradīsies konkrētajā zīmē.

Fragments no Величко Ф. К. “Энциклопедия домов гороскопа”