III māja

Agrāk – tuvējās radniecības un draudzības māja. Jaunākajos laikos – informācijas un apmācību, domu un runu, tai skaitā to, kas izliktas uz papīra, māja. Kopumā III māja atzīmē visu, kas saistās ar kustību, pāreju, izmaiņām.

III māja runā par cilvēka attieksmi pret brāļiem un māsām, kā arī citiem tuviem radiniekiem. Tas ir sektors saskarsmei ar tuviem cilvēkiem, attiecībām ar kaimiņiem, ikdienas aktivitātēm un komunikācijai, ieskaitot baumas un klačas, mācības, praktiskais veselais saprāts.

III māja raksturo cilvēka tuvāko apkārtni, īsie pārbraucieni (pilētas un tās apkārtnes robežās), cilvēka apzinātā prāta stāvokli. III māja dod priekšstatu par cilvēka bērnību, sākumskolas izglītību un apkārtni agrā jaunībā. Šeit ietilpst arī pašizglītošanās visas dzīves garumā – dažādi kursi un lekcijas.

III māja ir arī visi rakstveida kontakti (sarakstes, tai skaitā mīlestības vēstules), telegrāfa un telefona sarunas, vizītes, avīžu un žurnālu intervijas, literārā, mākslinieciskā un darbība publicistikas jomā (kopā ar V mājas ietekmi, Merkuru un Venēru), zinātniskās publikācijas un mācību grāmatas, atbild par lasītprasmi un vispār runas pārvaldīšanu (ar IX un X mājas palīdzību, Merkura, Jupitera, Saturna un Venēras aspektiem).

III mājas pārziņā atrodas attiecības ar tuvāko apkārtni, ieskaitot kaimiņus, tie ir cilvēki, kas ir pastāvīgā saskarsmē ar horoskopa īpašnieku, no šejienes izriet praktiskais intelekts, komerciālās spējas (jāskatās Merkura aspekti). Pēc radniecīgās Dvīņu zīmes trešajā mājā ietilpst arī vērtējums par intelektu un cilvēka intelektuālajām prasībām. Šeit arī tiek analizēta viņa attieksme pret eksāmeniem un psiholoģiskajiem testiem.

III māja iepazīstina ar cilvēka viedokli attiecībā uz ienākumu avotiem un labklājību. Kopā ar VI māju tā veido viedokli par attiecībām ar kolēģiem un kalpotājiem, runā par ikdienas darbībām un ikdienas rutīnu. Tā iepazīstina ar cilvēka kontaktēšanās manieri un runā par dzīves pieredzi, ko cilvēks gūst no šīs kontaktēšanās.
Stihiju un krustu ietekme uz III mājas virsotnes ienesīs noteiktu informācijas potenciālu horoskopa īpašnieka raksturā.

III mājas virsotne stihijās un krustos

Uguns zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks) – temperamentīga saskarsme un centieni savu viedokli izklāstīt uzreiz.
Zemes zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) – praktiskā komunikācija, reālistiska pieeja lietai, mērķtiecība ceļojumos.
Gaisa zīmes (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) – nervozitāte un lokanība komunikācijā. Ātra runa.
Ūdens zīmēs (Vēzi, Skorpions, Zivis) – jūtība, nevis pret pateiktā jēgu, bet runātāja viedokli un intonāciju. Viegli padodas citu ietekmei.

Kardinālajās zīmēs (Auns, Vēzis, Svari, Mežāzis) – spēja ģenerēt jaunas idejas un ieviest tās paša un apkārtējo dzīvē, pielāgojot tuvākos saviem mērķiem.
Fiksētajās zīmēs (Vērsis, Lauva, Skorpions, Ūdensvīrs) – tendence uz stūrgalvīgu nevēlēšanos ko mainīt reiz pārdomātā un apgūtā uzvedība manierē. Cilvēks ar grūtībām maina savu viedokli un savā dzīvē tiecas uz minimālām izmaiņām.
Mutablajās zīmēs (Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks, Zivis) – patiesums, ir paradums runāt to, ko domā. Spēja pielāgoties vislabākajā veidā ceļojumos.

Liela nozīme personības potenciāla attīstībā būs III mājas kupsida atrašanās konkrētajā Zodiaka zīmē. Prognoze uzlabojas, kad liela daļa mājas atrodas vienā un tai pašā Zodiaka zīmē.

Fragments no Величко Ф. К. “Энциклопедия домов гороскопа”