II māja

Anafora, „Apakšējie vārti”, „Bagātība”, „Vēlmes”. Devīze – „Man pieder”. II māja atbilst Venērai (pievilcība, tieksme uz baudām un komfortu) un Vērša zīmei (stūrgalvība, uzstājība, pastāvīgums). Tā izvietota Zodiaka Austrumu pusē (tas ir, orientēta uz horoskopa īpašnieka personību un viņa personīgo viedokli), atrodas zem horizonta (subjektīvs un šauri personisks) un ir sekojošā (egoistiska, reaģējoša un fiksētā) māja.

II māja norāda uz cilvēka spēju izdzīvot materiālajā pasaulē. Tā parāda individuālisma enerģiju visplašākā tās nozīmē – labklājību, peļņu, īpašuma iegādi, ko horoskopa īpašnieks iegūst ar savu darbu, īpašumus (kapitālu), kas uzkrāti personīgi, laimestiem, finansiālu veiksmi (vai neveiksmi), naudu tās plašā nozīmē. II māja runā par to, ko jūs domājat par naudu, kā pret to attiecaties. Tā raksturo cilvēka spēju nopelnīt naudu, iegūt materiālās vērtības atbilstoši tam psihes tipam, ko nosaka I māja, un tiek uzskatīta par laimes māju, ja vien laimi var izmērīt ar naudu. II māja norāda uz indivīda kā biznesa cilvēka atbildību sabiedrības priekšā. Tikai tas varēs dzīvot mierā un pārticībā, kas ir apgādājis no viņa atkarīgus cilvēkus. II māja rosina instinktīvu vēlmi pēc drošības, komforta, pamatvajadzību apmierināšanu.

Organismā II māja pārvalda vielmaiņu, apaļīgumu (tievumu), runā par rases pārmantojamību un atavistiskām īpatnībām.
Potenciāla izpausmes līmenis, kas tiek ienests raksturā, būs atkarīgs no mājas virsotnes atrašanās Zodiaka zīmē, no to planētu īpašībām un aspektiem, kuras atrodas šajā mājā, no aspektiem pret šīs mājas pārvaldnieku. No šīm pazīmēm var arī spriest par ienākumiem, izdevumiem un to pavadošajiem apstākļiem.

Klasiskajā astroloģijā II māja runā par naudu, ko horoskopa īpašnieks ir nopelnījis ar paša darbu, materiālo īpašumu pārvaldīšanu (īpašumu), par kaut ko īpašumā esošu, bagātību, personīgajiem resursiem (iespējām nopelnīt). Psiholoģiskajā plānā II māja parāda cilvēka attieksmi pret naudu un īpašumiem, viņa nopietnību, skopumu vai nevērību šajā ziņā, pašapziņas atkarību no labklājības līmeņa, cilvēka centienus naudas ieguvē un reālas darbības šajā virzienā. Emociju ziņā II māja aktivizē egocentrisku tieksmi pēc fiziskām baudām. Modernajā astroloģijā II māja tiek traktēta kā psihes sektors, kas orientēts uz dzīves materiālo vērtību uztveri, un to attiecību pret indivīda vērtību skalu, izdzīvošana cīņā par eksistenci (ienākumi, jumts virs galvas, sasniegumu un materiālās labklājības joma, dzīves drošība).

II mājas virsotne stihijās un krustos

Ja II mājas kupsids (virsotne) ir Uguns zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks), cilvēka centieni attiecībā uz līdzekļu ieguvi dod tūlītējus rezultātus (pozitīvus vai negatīvus).
Zemes zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) – veidojas praktisks darbinieks. Viņam ir pietiekami daudz pacietības, lai metodiski virzītos uz nosprausto praktisko mērķi.
Gaisa zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) – cilvēku saista apmaksājamā darba intelektuālā puse, tā idejas un ieceres, bet apmaksas apjoms pavirzās otrajā plānā.
Ūdens zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) – cilvēks darbā meklē emocionālo apmierinājumu. Tieksmē uz drošu eksistenci jūtas prevalē pār veselo saprātu, kamdēļ nereti var būt pārrāvumi ienākumos.

Ja II mājas kupsids trāpa kardinālajā zīmē (Auns, Vēzis, Svari, Mežāzis), cilvēks izjūt lielu vajadzību labi pelnīt un velta tam visu savu godkāri. Nauda bieži nāk, pateicoties slavai, sabiedrības atzinībai un personīgajai uzņēmībai.
Fiksētās zīmes (Vērsis, Lauva, Skorpions, Ūdensvīrs) II mājas virsotnē attīsta mīlestību uz darbu, darba spējas un izturību stabilas drošības sasniegšanā materiālās nodrošinātības ziņā, kā arī spējas saņemt gandarījumu no darba. Bieži vislielāko atzinību sasniedz tieši valsts vai administratīvajos posteņos.
Mutablās zīmes (Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks, Zivis) uz II mājas kupsida norāda uz ienākumu nestabilitāti un uz spēju tos saņemt no vairākiem avotiem vienlaikus. Bieži visveiksmīgākais darbs ir tieši apkalpojošajā sfērā.
Svarīgs rādītājs ir arī II mājas kupsida atrašanās Zodiaka zīmē. Tas cilvēka raksturā ienes noteiktu potenciālu.

Fragments no Величко Ф. К. “Энциклопедия домов гороскопа”