Saule orbītās

Šodien, atceroties vakardienas lekcijā pašas teikto par Sauli, ienāca prātā daudz labāks un precīzāks izskaidrojums Saules uzvedībai orbītās: Tā kā Saules uzdevums ir apmirdzēt apkārtni, dot siltumu, gaismu, spožumu, būt redzamai, radošai tad, nonākot kādā no orbītām, tās uzdevums ir visas šīs labās īpašības izpaust konkrētās orbītas tēmās un lielākā kļūda ir gaidīt no orbītas, ka tā dos Saulei visu to par ko tā atbild. Tātad enerģijas virziens ir uz došanu, nevis saņemšanu.

Nu un tad īsumā, kopīgam priekšstatam kā tam būtu jāizskatās:

1.orbīta (Merkura) – Saule šeit apmirdz savu tuvāko apkārtni – padara spožu. Bieži vien šādi cilvēki ir ļoti populāri, bet nevis tādēļ, ka viņus kāds padara populāus, bet viņi paši ar savu komunikāciju (vai PR kā to mūsdienīgi sauc) to tādu ir padarījuši un uzturējuši. Neviens cits pats no sevis to nedarīs. Pašam ir jāpieliek pūles. Bieži vien Saules radošums  un spožums te iet caur rakstniecību, žurnalistiku u.c. Merkura tēmām. Aktīvs darbs ar masu mēdijiem palīdz uzturutēt popularitāti tēmām, kas atrodas centrā.

2. orbīta (Venēras) – Saules uzdevums šeit ir izcelt un izgaismot Venēras tēmas, Saules radošums un siltums mirdz caur Venēru (jo planēta (arī Saule, ko pieskaita pie spīdekļiem, nevis planētām) orbītās pakļaujas orbītas tēmām). Īpaši laba Saules pozīcija tā ir tad, ja pati Venēra atrodas Dvēseles centrā (atceraties, es vairākkārt uzsvēru, ka planēta centrā veido tādu kā saikni ar savu kontrolējamo orbītu). Tādā gadījumā Venēras tematika (un tā ir gana plaša) kļūst īpaši aktuāla attīstībai. Klupšanas akmeņi var rasties tad, ja Venēra ir retrogrāda (centrā).

3. orbīta (Marsa) – Saules uzdevums ir iniciatīvu izrādīt pašai, nevis gaidīt to no citiem, jo Marss = iniciatīva, uzsākšana, procesu iekustināšana, radošā iedvesma (kopā ar Sauli). Saule var droši mirdzēt un Marss diktē pastiprinātu aktivitāti. Tikai visu laiku jātur “roka uz pulsa” – nepārcensties un neizdedzināt apkārtni, nesajaukt autoritāti ar autoritārismu 🙂 Lielākā kļūda ir gaidīt, ka “Marsiskā tematika” (viss, par ko atbild Marss, tai skaitā vīrieši) tevi nāks un aplaimos.

4.orbīta (Jupitera) – Saulei šeit jāpadomā, kas ir tas, ko viņa pati var dot sabiedrībai (kā moderni tagad saka – sociumam), nevis gaidīt ka Sociālais darbinieks vai politiķis ieradīsies pie jums mājās, lai apjautātos, kā jums klājas un kā viņš var palīdzēt 🙂 Apmeklējiet kursus, lekcijas, semināus, kas paplašina jūsu redzesloku, iegūstiet augstāko izglītību, galu galā atrodiet savu reliģisko piederību un filozofisko virzienu un pajautājiet sev – ko es pats varu dot šai ziņā, kāds ir mans ieduldījums? Dodieties tālajos ceļojumos un pastāstiet par tiem arī pārējiem. Iedvesmojiet apkārtējos un izbaudiet prieku! (Svarīgi šeit atcerēties, ka savu piepildījumu jūs atradīsiet pēc planētām centrā, bet Jupitera orbīta norādīs uz to, ar ko varat iedvesmot citus.)

Par tālākām orbīām pagaidām man ir skaidra tikai teorija. Kamēr neesmu praksē izjutusi kaut vienu piemēru, nevaru ar iedvesmojošu pāliecību par to uzrakstīt, bet labprāt uzklausīšu pieredzes apmaiņu, konkrētus gadījumus, lai dziļāk izprastu kā tas viss iet kopā 🙂