Mežāzis

Ne par velti Mežāzis ir novietos zodiaka apļa pašā augšā. Jā, viņš ir tur – virsotnē. Stāv stabili uz klints un skatās tālumā. Tālāk kāpt vairs nav kur.

Virsotni viņš ir sasniedzis lēnām, soli pa solim kāpjot aizvien augstāk un augstāk. Viņš visu ir izplānojis, aprēķinājis un lūk – Mežāzis ir virsotnē. Visi uz viņu skatās. Visi viņu redz. Vai viņš drīks kļūdīties? Vai viņš var atļauties būt paviršs? Nē, tas nav ieplānots. Un viņš taču ir pašā augšā!

Ja piekrīt viedoklim par to, ka ikviena zodiaka zīme ietver sevī iepriekšējo zīmju pieredzi, tad ir pilnīgi likumsakarīgi, ja Mežāzis, plānojot kādu pasākumu (lai kas tas arī būtu), spēj paredzēt visas iespējamās likstas, kas vien var stāties viņam ceļā un jau iepriekš tās novērst. Lai gan daudzi to saistīs ar Saturna (kā Mežāža pārvaldnieka) radīto baiļu sajūtu, es drīzāk to nosauktu par neapzinātu pieredzi, kas kā pašsaprotamu liek visu pārdomāt un izsvērt jau savlaicīgi. Skaidra mērķa vīzija liek Mežāzim pamatīgi un racionāli risināt savus uzdevumus, paredzēt un apsvērt visas iespējamās kļūmes (nav brīnums, no kurienes tas drūmums, ja par neveiksmēm vien domā), lai spētu stabili un plānveidīgi sasniegt mērķi.